Sinaj – Vodní ráj
Tam, kde končí pustina Sinaje a dotýká se moře, začíná ráj. Co bylo odepřeno zemi, to si vynahrazují vody Sinaje. Hornatý pustý Sinajský poloostrov se jako kýl lodi zatíná do azuru vln Rudého moře. Tam, kde by měl mít kýl Sinaje přihozenou příď, země nečekaně v úzkém pruhu pokračuje. Ze tří světových stran je Sinaj laskán Rudým mořem. Shůry pak proniká nepřetržité slunce.
Mořský život na Sinaji
Pustinu v pobřežních vodách obklopuje nejskvělejší barevný prstenec korálových útesů, jaký si lze představit. Všechen možný pozemský život jako by se přestěhoval a zkoncentroval do příznivých podmínek zdejších vod Sinaje. Tam, kde pevnina Sinaje docela končí, trčí skála. Žraločí observatoř. Z ní lze prostým okem čas od času pozorovat charakteristické protáhlé stíny neúnavných žraloků. Okolní přilehlé mělčiny žijí barevností akvarijních ryb a mořské srázy dýchají doslova pralesem fantastických útvarů měkkých korálů. Dohlednost v těchto jedinečných vodách bývá 25-30m.
Tomu, kdo si v těchto místech Sinaje vezme lehkou potápěčskou výzbroj a nechá se přivádět do úžasu nepřebernou fantazií tvarů a barev, překonávající i nejsmělejší představy, hrozí nejspíše to, že mu v nečekaném okamžiku dojde zásoba vzduchu v bombách na zádech. Během setkání s podmořskými krásami Rasu Muhammad čas běží neuvěřitelně rychle. Ponořit se v těchto místech se rovná návštěvě živé planety. Sinaj je doslova živoucím rájem mořského světa.
Ras Muhamad
Monstrózní gigantická brána, kterou nechalo egyptské ministerstvo turismu vystavět uprostřed čiré písčité pustiny při vstupu na Ras Muhammad, působí svými rozměry až absurdně a nepochopitelně. Ale když člověk navštíví a ochutná podmořský svět obklopující tento mys, uvědomí si, že brána odpovídá rozměru zázraků, s nimiž se zde setká. O tomto kousku planety sní všichni sportovní potápěči světa.